Sklep z usługami graficznymi nr 1 w Polsce.

Sklep z usługami graficznymi numer 1 w Polsce. Szybkie i profesjonalne projekty
poland

O firmie

Kim jesteśmy?

Grafikomat jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem agencji interaktywnej 360° Scharmach Consulting, znanej nie tylko z kompleksowej obsługi klienta w zakresie brandingu i kierowania rozwojem firm. Możemy pochwalić się również bardzo silnie rozpoznawalną marką jeśli chodzi o systemy wystawiennicze na targi, jaką jest Retio, a także własną drukarnią internetową znaną pod nazwą Diamond Druk, z której zamówisz wiele produktów z branży poligraficznej. Możesz nam wierzyć, że zjedliśmy zęby na tym co robimy.

Jak powstał Grafikomat?

Nastoletnie już doświadczenie w branży projektowej, ambicje i kreatywność popchnęły nas do utworzenia kolejnego rozwiązania, czyli pierwszego w Polsce sklepu internetowego, w którym wygodnie zakupisz projekty graficzne o bardzo szerokim polu zastosowania – od projektu posta na media społecznościowe, po kompletą identyfikację wizualną.

Najlepszym dowodem na to, że działamy błyskawicznie jest historia powstania sklepu. Nie napiszemy tutaj, ani że pomysł na projekt pojawił się wiele lat temu, ani że jego realizacja pochłonęła wiele miesięcy, bo tak nie było. Idea zrodziła się w zwyczajne, czwartkowe popołudnie, z krótkiego przebłysku inspiracji jednego z członków zespołu. Byliśmy tak bardzo podekscytowani faktem, że coś takiego jak dotąd nie powstało, że nie potrzebowaliśmy żadnej dodatkowej motywacji.

Zaczęliśmy pracę nad rozwiązaniem od razu i tym sposobem nazwa została wymyślona w ciągu pięciu minut, logotyp utworzony w ciągu kolejnych dwudziestu minut, a w tym czasie nasi web developerzy już kupili domenę i postawili czysty sklep, który w ciągu kolejnych dwudziestu-czterech godzin był już funkcjonalny i nie różnił się w znaczny sposób od tego, co można zobaczyć w tej chwili. Wystarczyła kolejna doba na aktywację płatności elektronicznych, co było już tylko formalnością, a także dodanie produktów, których od czwartku do soboty było już niemal 50. Znasz kogoś kto dokonał czegoś podobnego w tak krótkim czasie? My do tego dnia nie znaliśmy. Sami tak naprawdę nie wiedzieliśmy, że jesteśmy do tego zdolni, ale jak widać niemożliwe nie istnieje.

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, to możesz to zrobić”

Te słowa towarzyszą nam od początku istnienia Scharmach Consulting. Mamy marzenia i pasje które pragniemy realizować. W projektowanie wkładamy całe nasze serca, dlatego jeśli szukasz kogoś odpowiedniego by pomóc Ci kreować wizerunek Twojej firmy, trudno wyobrazić nam sobie abyś mógł oczekiwać więcej, niż możemy zaoferować. Zawsze dajemy z siebie wszystko, niezależnie czy mowa o projekcie wizytówki, czy o utworzeniu kompletnego, spójnego wizerunku marki.  Projektujemy według wytycznych klienta, ale kiedy trzeba, zawsze powołamy się na klauzulę sumienia aby odradzić niekorzystny pomysł i zaproponujemy coś, co naszym zdaniem sprawdzi się dużo lepiej. Uważamy, że słuchanie i szczerość to elementy, których nie może zabraknąć we współpracy. 

Więź z klientem

Od początku istnienia Scharmach Consulting pozyskaliśmy ponad 5300 klientów, co nigdy nie wydarzyłoby się, gdyby nie unikalne podejście. To dzięki niemu nasza współpraca z firmami niemal nigdy nie kończy się na jednym epizodzie. Tworzymy jedyną w swoim rodzaju więź z klientami, a można by nawet posunąć się do stwierdzenia, że zaprzyjaźniamy się z nimi – i to wcale nie jest wymuszona przyjaźń, po prostu kochamy naszą pracę.