Sklep z usługami graficznymi nr 1 w Polsce.

Sklep z usługami graficznymi numer 1 w Polsce. Szybkie i profesjonalne projekty
poland

Czym jest layout strony internetowej?

Layout to nic innego jak projekt graficzny strony internetowej. To produkt stworzony z myślą o osobach, które mają komu zlecić część programistyczną ich witryny, natomiast nie mogą wykonać tej czynności bez uprzedniego przesłania projektu, na podstawie którego ma zostać ona utworzona. Jeżeli jesteś freelancerem specjalizującym się w kodowaniu, a potrzebujesz firmy, która sprawnie zamknie kwestie projektowe, to layout może być właśnie dla Ciebie!

Początkowo Layout był stosowany do określania działań związanych z DTP. Jednakże od pewnego czasu jest on wykorzystywany przede wszystkim w reklamie graficznej oraz przy tworzeniu stron internetowych. Layouty są przygotowywane w specjalistycznych programach graficznych, które umożliwiają modyfikacje projektu.

Z czego się składa?

Layout składa się z kilku podstawowych elementów. Wśród nich wymienia się: podział tekstu na łamy, sekcje lub szpalty, a także akapity oraz marginesy. Layout to także odpowiedni krój pisma, wielkość interlinii oraz detali graficznych. Istotna jest również ogólna kolorystyka, dodawane grafiki i obrazy, a także stopka redakcyjna.

Layout stanowi unikatowy charakter publikacji. W jego skład zalicza się również tytuł, slogan, motto czy symbol graficzny. Ważne, by proporcje pomiędzy poszczególnymi obrazami oraz grafikami czy ich umiejscowienie na stronie względem siebie były odpowiednio ułożone.

Klucz do przyciągania uwagi

Projekt graficzny strony internetowej musi być w pełni przemyślany. Ważny jest nie tylko sam układ graficzny, ale również treść i informacje zawarte w szablonie. Wszystko powinno być spójne tak, by gotowy szablon graficzny pozwalał na łatwe rozpoznanie przez odbiorcę lub potencjalnego klienta danej marki, firmy czy produktu.

Można powiedzieć, że layout jest jednym z najważniejszych elementów identyfikacji wizualnej. Warto zatem powiedzieć je profesjonalnej firmie, która na co dzień zajmuje się tego typu działaniami.

Budowanie rozpooznawalności marki

Polecamy layout strony internetowej od naszej firmy Grafikomat.pl. Tworzymy go w oparciu o dobrze znaną w środowisku web developerów siatkę bootstrapową. Dzięki temu przełożenie projektu na kod jest maksymalnie uproszczone, co ma ogromne znaczenie dla implementacji. Wszystkie niezbędne grafiki, zdjęcia i fonty przesyłamy w taki sposób, aby można było je łatwo umieścić w części kodowej. Projekt zostaje rozbity na pojedyncze elementy w formie rastrowej oraz tam, gdzie to możliwe – wektorowej.

Nasze projekty stron internetowych tworzymy w środowisku Adobe XD, dzięki czemu nasze layouty są świeże, nowoczesne i są dostosowane do najnowszych technologii.

Kupując wariant Standard, otrzymujesz profesjonalny layout strony głównej witryny. Możliwy jest także zakup wariantów Premium oraz VIP, które uwzględniają również dodatkowe projekty stron statycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *